Technology

Zwycięzce mistrzowskiego tytułu Formuły 1 poznamy dopiero po ostatnim wyścigu dobiegającego ku końcowi sezonu! Gigantyczne emocje oraz wygrana Hamiltona w trakcie wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej!

07.12.2021, 15:02 0 komentarzy
Zwycięzce mistrzowskiego tytułu Formuły 1 poznamy dopiero po ostatnim wyścigu dobiegającego ku końcowi sezonu! Gigantyczne emocje oraz wygrana Hamiltona w trakcie wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej!

Do skończenia trwającego aktualnie sezonu Formuły 1 został już tylko jeden wyścig, a wielbiciele dyscyplin motorowych wciąż nie dostali odpowiedzi na najważniejsze zagadnienie. W wyścigach w F1 od kilku sezonów nie doszło do sytuacji, żeby zdobywcę mistrzostwa świata zobaczyć dopiero razem z zakończeniem decydującego wyścigu sezonu. Bez żadnych wątpliwości patrząc na to z tej perspektywy aktualnie trwający sezon jest wyjątkowy. W aktualnie trwającym sezonie jedynie dwóch zawodników liczyło się w walce o tytuł mistrzowski i trzeba ten fakt podkreślić. Tutaj mowa oczywiście o Lewisie Hamiltonie ze stajni Mercedesa AMG a także Verstappenie ze stajni RB Racing. W dalszym ciągu aktualny mistrz świata napotkał w trwającym obecnie sezonie przeciwnika, który był w stanie z nim rywalizować. Obecny mistrz świata podczas w trakcie wyścigu w Arabii Saudyjskiej miał możliwość, by zrównać się liczbą punktów z kierowcom z Holandii i rzeczywiście ta sztuka mu się udała. O zdobyciu tytułu mistrza świata F1 dzięki rezultatom wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej zdecyduje ostatni pojedynek obecnego sezonu.

Bez wątpienia dyspozycja wcześniej wspomnianych kierowców w tegorocznym sezonie była niesamowita. Dwaj zawodnicy bardzo mocno odskoczyli pozostałym zawodnikom już na początku sezonu i pokazali im, kto tak naprawdę może mieć nadzieję w rozgrywce o tytuł mistrza świata F1. Zawodnicy z innych stajni mogli tylko zastanawiać się kto z tej dwójki finalnie zdobędzie tytuł mistrzowski i oglądać ich walkę o najwyższe stopnie podium. W trakcie trwającego aktualnie sezonu nie brakowało emocji i często dochodziło do incydentów pomiędzy tymi dwoma fantastycznymi zawodnikami i warto wziąć to pod uwagę. Pomimo wielkich emocji Ci dwaj zawodnicy mówią o sobie z gigantycznym respektem i wspominają o tym, że w nadchodzącym wyścigu po triumf sięgnie najlepszy kierowca. To, iż batalia o tytuł mistrzowski F1 rozwiąże się dopiero podczas podczas GP Abu Dhabi jest bez żadnych wątpliwości nieprawdopodobny dla każdego sympatyka motorowych sportów. Rozstrzygający wyścig podczas tego sezonu F1 zapewnić nam może mnóstwo emocji i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Możemy więc tylko oczekiwać na finalne zakończenie pomiędzy tymi dwoma genialnymi zawodnikami.

Zostaw komentarz