Technology

Tottenham z Londynu zwycięża mistrza Anglii po golu w ostatnich sekundach! Świetny mecz i utrata punktów mistrza angielskich rozgrywek w hicie kolejki!

20.02.2022, 08:44 0 komentarzy
Tottenham z Londynu zwycięża mistrza Anglii po golu w ostatnich sekundach! Świetny mecz i utrata punktów mistrza angielskich rozgrywek w hicie kolejki!

Ekstraklasa angielska jest aktualnie najwybitniejszą ligą piłkarską na świecie i sporo piłkarskich fanów na świecie tak twierdzi. Własną markę liga angielska pielęgnowała latami, a świetnym tego przykładem są wyniki sprzedaży, które zmagania te osiągają co kolejkę. Należy też pamiętać o tym, iż zespoły piłkarskie z angielskiej ligi niemal w każdym sezonie świetnie grają w europejskich rozgrywkach. Bardzo dobrym tego przykładem jest choćby to, że aktualnie panującym zwycięzcą rozgrywek Ligi Mistrzów jest Chelsea z Londynu, czyli klub z Wysp Brytyjskich. Chrapkę na wygraną w tych ekskluzywnych rozgrywkach ma również mistrz Anglii i nie ma co do tego wątpliwości. W poprzednim sezonie gracze mistrza ligi angielskiej awansowali do spotkania finałowego Champions League, ale wówczas byli zmuszeni zaakceptować skuteczność drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Dla trenera mistrza Anglii Guardioli, który w aktualnie trwającym sezonie wzniesie się na wyżyny, by zwyciężyć wymarzone trofeum europejskie to był bez wątpienia bardzo duży policzek.

Mistrz ligi angielskiej jest na idealnej drodze, aby uprościć sobie drogę po trofeum Ligi Mistrzów i dobrze to podkreślić. W angielskich rozgrywkach mają solidną przewagę nad resztą drużyn, co pozwoli im znacznie bardziej skoncentrować się na europejskich pucharach. Piłkarze z Manchesteru mierzyli się Tottenhamem Londyn podczas weekendu i bez cienia wątpliwości nie oczekiwali tak trudnego meczu. Dynamicznie ruszyła z atakami od pierwszych minut meczu wyruszyła drużyna londyńskiego Tottenhamu, czego rezultatem był gol już po 4 minutach meczu. gracze mistrza angielskiej ligi byli zmuszeni ruszyć do odrabiania strat. Sympatycy z Manchesteru z całą pewnością się ucieszyli, w sytuacji, kiedy piłkę do bramki w 36 minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając takim sposobem do remisu. Podczas drugiej części tego meczu do głosu ponownie doszli piłkarze Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wydawało się, że ten mecz skończy się zwycięstwem londyńskiego Tottenhamu, jednakże w 92 minucie z karnego wyrównał Riyad Mahrez. Arbiter w końcówce spotkania zarządził jedenastkę dla Tottenhamu z Londynu. Karnego na gola przemienił Harry Kane, który w taki oto sposób zapewnił triumf dla londyńskiego Tottenhamu.

Zostaw komentarz