Technology

Polscy gracze mierzyć się będą z rosyjską narodową drużyną w półfinałowej rywalizacji baraży! Drużyna Polski już zna oponenta w batalii o zakwalifikowanie się na mundial w Katarze!

29.11.2021, 12:28 0 komentarzy
Polscy gracze mierzyć się będą z rosyjską narodową drużyną w półfinałowej rywalizacji baraży! Drużyna Polski już zna oponenta w batalii o zakwalifikowanie się na mundial w Katarze!

Bez cienia wątpliwości ostatnia prosta eliminacji do mundialu w wykonaniu narodowej kadry Polski była naprawdę przeciętna. Ostatecznie zawodnicy z Polski zdołali sobie zapewnić udział w barażowych zmaganiach, jednakże ze zbyt dużą nonszalancją przystąpili do meczu z zespołem narodowym Węgier. Nie byliśmy rozstawieni w trakcie losowania spotkań barażowych, ponieważ nie zdołaliśmy uniknąć porażki. Udało nam się trafić na stosunkowo łatwą barażową ścieżkę więc mamy jednak sporo szczęścia. Rosyjska drużyna, która na poprzednich światowych mistrzostwach dotarła do 1/4 finału ma być Najpierw przeciwnikiem polskich reprezentantów. Był to bez cienia wątpliwości bardzo dobry rezultat dla piłkarzy selekcjonera Czerczesowa, jednak po mundialu ich forma nie prezentowała się za dobrze. Chociażby z tego powodu możemy rozmyślać, że będziemy w stanie zdobyć kwalifikację do meczu finałowego barażowego turnieju o miejsce na mundialu w Katarze.

Przed rozpoczęciem losowania barażowych oponentów na szkoleniowca polskiej reprezentacji Paulo Sousę runęła spora fala krytyki za wyjściową jedenastkę, którą postanowił wystawić w starciu z węgierską kadra narodową. Spore grono ekspertów rozmawiało nawet o tym, aby sięgnąć po zupełnie nowego szkoleniowca przed ważnymi starciami. Pomimo to Portugalczyk zachował stołek i warto mieć na uwadze to, iż miał podczas losowania sporo szczęścia. Daliśmy radę uniknąć chociażby niezwykle nieprzyjemnej rywalizacji z włoskim zespołem narodowym, czyli w tej chwili panującymi mistrzami Europy. Jeśli uda się nam ograć kadrę narodową Rosji to w ostatnim spotkaniu grać będziemy na Narodowym w Warszawie z triumfatorem starcia między narodową drużyną Czech, a szwedzką narodową drużyną. Starcie z graczami Szwecji byłoby świetną szansą na rewanż za porażkę wynikiem 2:3 na mistrzostwach Starego Kontynentu i nie ma co do tego wątpliwości. Starcie z reprezentacją narodową Rosji nie będzie dla polskich reprezentantów proste i dobrze mieć tego świadomość. Drużyna Polski będzie musiała się wspiąć na wyżyny własnych futbolowych umiejętności jeśli chcemy dalej myśleć o awansie do mistrzostw świata w Katarze.

Zostaw komentarz