Technology

Niesamowite spotkanie Wojtka Szczęsnego - polska narodowa kadra wygrywa w spotkaniu z narodową drużyną Arabii Saudyjskiej rezultatem 2 do 0!

30.11.2022, 11:39 0 komentarzy
Niesamowite spotkanie Wojtka Szczęsnego - polska narodowa kadra wygrywa w spotkaniu z narodową drużyną Arabii Saudyjskiej rezultatem 2 do 0!

Światowe mistrzostwa w Katarze uznawane były za wyjątkowe pod różnymi względami jeszcze przed inauguracyjnym meczem. Futbolowi sympatycy z naszego kraju z rozwagą podchodzili do określania szans drużyny narodowej Polski na awans z grupy. Naszymi przeciwnikami w rozgrywkach grupowych miała być mocna kadra Arabii Saudyjskiej, główny faworyt do wygrania mundialu kadra narodowa Argentyny, a także narodowa reprezentacja Meksyku. Dla naszych zawodników pierwszy pojedynek na światowych mistrzostwach był niesamowicie trudny i wielu futbolowych ekspertów krytykowało styl, w jakim zagrała narodowa drużyna Polski. Polski selekcjoner zapewniał jednak, iż gra kadry polskiej z każdym kolejnym starciem będzie wyglądać zdecydowanie lepiej i tego przykładem miał być pojedynek z kadrą narodową Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, że to starcie było przełomowe dla polskich graczy. Podczas tego meczu polscy piłkarze zaprezentowali się znacznie skuteczniej niż z narodową kadrą Meksyku i fani z naszego kraju mogli mieć nadzieję na triumf.

Gra polskiego zespołu narodowego od samego początku tego spotkania prezentowała się dużo lepiej pod kątem kreowania akcji, niż to miało miejsce w przypadku pierwszego starcia. Reprezentacja Polski tworzyła sytuacje i próbowała trzymać się przy piłce. Rzecz jasna nie zabrakło błędów w defensywie, jednak tego dnia po raz kolejny świetnie prezentował się Wojciech Szczęsny, który odbijał każde uderzenie. W I części padła także pierwsza bramka dla zespołu Polski, którą zdobył Piotr Zieliński. Piłkarze drużyny Arabii Saudyjskiej nie planowali odpuszczać i w końcówce pierwszej połowy wywalczyli rzut karny. Znowu w tym przypadku niezwykle zachował się Wojtek Szczęsny, który wybronił strzał z karnego, a potem kolejne uderzenie piłkarza drużyny Arabii Saudyjskiej. I połowa skończyła się rezultatem jeden do zera dla kadry polskiej. W II połowie reprezentacja piłkarska Polski strzeliła drugą bramkę, a strzelcem był Lewandowski. Piłkarz FC Barcelony wykorzystał błąd defensywnego gracza Arabii Saudyjskiej i powiększył prowadzenie polskiej drużyny narodowej. Polska kadra narodowa jest liderem w grupie C po dwóch starciach i ma duże szanse na awans do następnej rundy.

Zostaw komentarz