Technology

Konfrontacja przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

20.11.2020, 12:02 0 komentarzy
Konfrontacja przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

Zaledwie parę dni temu było można obchodzić Dzień Czystego Powietrza.Z tej przyczyny wskazane jest aby nabrać kilka refleksji odnoszących się do sporego problemu, który daje o sobie znać na terenie całej Polski. Mowa tu jak wiadomo o smogu, który z pewnością może okazać się dla wszystkich ludzi naprawdę bardzo katastrofalny. Toksyny, które wdychamy w zasadzie każdego dnia, niewątpliwie mają do czynienia z nieustannym rozszerzaniem się obecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już niecały rok. Naprawdę warto regularnie uświadamiać czym jest zatrucie powietrza bądź jakimi sposobami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Z okazji Dnia Czystego Powietrza w kilku stacjach telewizyjnych poruszony został ten właśnie temat. W głównej mierze warto posiadać wiedzę dotyczącą tego, że aktualnie w naszym kraju rozpoczął się grzewczy sezon, a wraz z nim powrócił również problem smogu. Dobrą opcją na zabezpieczanie się przeciwko zatruciu środowiska jest ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie mieszkań. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego powiadomił nas dodatkowo, iż większość smogu w Polsce generujemy sami w domach. Uznał, że jeżeli nie zniweczymy kotłów, które zanieczyszczają nam powietrze, nie rozwiążemy tego kłopotu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK także podpiął się do walki z zanieczyszczonym powietrzem. Piotr Woźny, prezes spółki ogłosił, że uskuteczniana przez tę spółkę energia za ok. 10 lat okaże się zeroemisyjna. Pamiętajmy więc o tym, że problem ze smogiem i z koronawirusem możemy ze sobą otwarcie połączyć. Pandemia koronawirusa najpierw pojawiła się w lokalizacjach o nadzwyczaj wysokim zanieczyszczeniu powietrza, czyli we włoskiej Lombardii oraz przemysłowych regionach Chin.


Jeżeli chodzi o smog bez dwóch zdań warto także być świadomym tego, co w zasadzie jest decydującą przyczyną. A zatem jest to tak zwana niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu wielu niszczycielskich substancji takich jak PM2,5, SO2, PM10 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wszystkich aspektów jest niebywale ważna, przede wszystkim z powodu naszego zdrowia oraz zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz