Technology

Imponująca Szwajcaria wypracowała awans do fazy ćwierćfinałowej rozgrywek Euro 2020! Narodowa drużyna francuska została zwyciężona i nie będzie w stanie zdobyć tytułu mistrzów Europy!

01.07.2021, 11:31 0 komentarzy

Na wieczór poniedziałkowy fani piłki nożnej byli świadkami genialnego meczu na boisku w Bukareszcie. Niewiele kibiców spodziewało się tego, że starcie pomiędzy francuską ekipą, a narodową drużyną Szwajcarii może zapewnić aż tak dużo fantastycznych emocji. Zawodnicy obydwu reprezentacji przedstawili się świetnie, a triumfatora tego spotkania poznać mogliśmy dopiero po konkursie karnych. Jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy kadry szwajcarskiej, jednak piłkarze francuskiej drużyny niesamowicie rozpoczęli drugą połowę, kiedy to dwa gole zanotował Benzema Karim. Gdy na trzy do jednego gola ustrzelił Paul Pogba mogło się zdawać, że jakiekolwiek emocje w tym starcia właśnie się zakończyły. Gracze szwajcarskiej kadry narodowej nie planowali jednak odpuszczać i o dziwo dali radę doprowadzić do remisowego rezultatu. Arbiter tego spotkania był bez wyjścia i musiał poprosić oba zespoły na dodatkowe 30 minut gry. Dodatkowy czas rozgrywki też nie dał nam końcowego rozstrzygnięcia, i właśnie dlatego o wyniku meczu zadecydować musiały strzały z jedenastu metrów. Nieco lepsza w czasie konkursu karnych okazała się drużyna Szwajcarii, która wygrała rezultatem 5:4. Zawodnicy drużyny Szwajcarii zmierzą się z kadrą Hiszpanii podczas ćwierćfinałowego meczu.