Technology

Fantastyczny rezultat w pierwszej rundzie zmagań Ligi Europy! Legia z Warszawy wysunęła się na pierwszą lokatę w klasyfikacji swojej grupy po tym jak pokonała moskiewski Spartak!

17.09.2021, 09:11 0 komentarzy
Fantastyczny rezultat w pierwszej rundzie zmagań Ligi Europy! Legia z Warszawy wysunęła się na pierwszą lokatę w klasyfikacji swojej grupy po tym jak pokonała moskiewski Spartak!

kluby piłkarskie z naszego kraju raczej rzadko są w stanie zagwarantować swoim fanom optymistyczne doświadczenia w europejskich rozgrywkach i warto sobie to uświadomić. Zostaliśmy oswojeni z tym, że co sezon zespoły z polskiej ligi ekspresowo odpadają w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w rozgrywkach europejskich. Sympatycy piłkarscy z naszego kraju w trwającym aktualnie sezonie mogli być jednak dużo mocniej zachwyceni z formy klubów Ekstraklasy. Ostatecznie jedynie Legia Warszawa dotarła do fazy grupowej zmagań europejskich, jednakże reszta zespołów na etapie potyczek kwalifikacyjnych sobie radziła całkiem nieźle. Jednakże dziś chcielibyśmy się skupić na formie Legii Warszawa, która w środę wieczorem rozpoczęła walkę w grupowych zmaganiach Ligi Europejskiej. W premierowym meczu grupowej fazy przeciwnikiem był moskiewski Spartak, a więc naprawdę mocny zespół wywodzący się z Rosji.

Przed tym starciem mnóstwo dziennikarzy jednomyślnie uważało, iż Legii niesamowicie ciężko może być zdobyć jakąkolwiek zdobycz punktową. Spartak z Moskwy przed tym meczem wydawał się klubem znacznie silniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się naprawdę starać, aby ugrać co najmniej remis w tym meczu. Jednak sytuacja w meczu wyglądała nieco inaczej, co z całą pewnością jest wyjątkową nowiną dla sympatyków piłki nożnej z Polski. Piłkarze trenowani przez Czesława Michniewicza od pierwszych minut zagwarantowali zespołowi gospodarzy i parę razy znaleźli się blisko strzelenia gola. Bez wątpienia zawodnicy Spartaka z Moskwy byli bardzo zdziwieni tym, w jaki sposób to starcie rozegrali piłkarze mistrza ligi polskiej. Strategia mistrza Ekstraklasy była bardzo przemyślana i mogliśmy w niej zobaczyć koncepcję na ten pojedynek. Wydawać się mogło, iż starcie zakończy się remisem w chwili, kiedy na tablicy wybiła dziewięćdziesiąta minuta pojedynku. Jednak w doliczonym przez sędziego czasie piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy zorganizowali błyskawiczną kontrę, która zakończyła się golem dla gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Zawodnicy moskiewskiego Spartaka usiłowali jeszcze ustrzelić wyrównującego gola, lecz nie starczyło im kilku minut i to właśnie piłkarze mistrza polskie PKO Ekstraklasy mogli świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz