Technology

Fantastyczny mecz w Serie A obejrzeli włoscy piłkarscy sympatycy! Milan zwyciężył AS Romę i w ten sposób odrobił kilka punktów do prowadzącego w tabeli mediolańskiego Interu!

10.01.2022, 14:09 0 komentarzy

Bez cienia wątpliwości w obecnie trwającym sezonie liga włoska prezentuje się znacznie bardziej interesująco niż w poprzednich sezonach. Każdy klub ma kadrę pełną fantastycznymi zawodnikami, co może się przekładać na niezwykle intrygujące pojedynki. Możemy dojść też do wniosku, iż po tym, gdy po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus zdobył tytuł mistrza kraju włoskie klub zrobiły się o wiele śmielsze. Każdy klub z Włoch ma możliwość walczyć o mistrzostwo kraju i zwycięstwo Interu FC w ekstraklasie włoskiej to udowodniła. W tym momencie wytypować głównego faworyta do ostatecznego triumfu, ponieważ czołówka tabeli aktualnego sezonu jest niesamowicie równa. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze mnóstwo pojedynków a w tym momencie to właśnie Inter przewodzi tabeli włoskich rozgrywek. O mistrzostwo kraju walczy też inna drużyna z Mediolanu, a konkretnie Milan, który rywalizował z Romą trenowaną przez trenera Jose Mourinho.

To spotkanie piłkarze Milanu perfekcyjnie rozpoczęli i dobrze zwrócić na ten fakt uwagę. Po 15 minutach mogli się pochwalić rezultatem 2 do 0 i zdawało się, iż mają przebieg tego meczu pod pełną kontrolą. Trenowani przez selekcjonera Jose Mourinho zawodnicy usiłowali nadgonić wynik, lecz błędy popełnione w początkowych minutach pojedynku były niesamowicie kosztowne. Ekipa z Rzymu zdołała strzelić gola kontaktowego w końcówce pierwszych czterdziestu pięciu minut pojedynku, co z pewnością wlało otuchę w serca sympatyków tej ekipy. Do siatki w czterdziestej minucie trafił Tammy Abraham, który sfinalizował genialne dogranie od Pellegriniego. Gracze AC Milan nie chcieli jednak czekać do kończącego gwizdka arbitra i non stop przeprowadzali akcje na bramkę klubu ze stolicy. Rafael Leao na osiem minut przed końcem strzelił trafienie numer trzy i w rozrachunku końcowym AC Milan odniósł zwycięstwo wynikiem 3:1. Na koniec AC Milan wypracował sobie szansę na wzbogacenie prowadzenia, ale z jedenastu metrów nie zdołał strzelić Ibrahimović Zlatan, ponieważ jego uderzenie obronił Rui Patricio.