Technology

Drużyna Argentyny zdobywa mistrzostwo świata - narodowa drużyna Francji zdetronizowana!

21.12.2022, 13:36 0 komentarzy

Ze zniecierpliwieniem fani piłkarscy wyczekiwali finałowego starcia, które rozegrane zostało w niedzielny wieczór. Bez cienia wątpliwości zakończone właśnie światowe mistrzostwa w Katarze były wyjątkowe pod wieloma względami. Podziwiać mogliśmy bardzo dużo widowiskowych obron golkiperów oraz pasjonujących meczów i fenomenalnych bramek. Można nawet powiedzieć, iż wielbiciele futbolu w Polsce mogą być uradowani. Polska kadra bowiem po ponad 30 latach dała radę wyjść z fazy grupowej na mundialu, co można bez cienia wątpliwości nazwać pewnym osiągnięciem. Nie chcemy się jednak skupiać na problemach polskiej piłki nożnej. W aktualnej chwili ważniejsze jest to, aby zaprezentować jak świetnym wydarzeniem było starcie finałowe mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Grały ze sobą: narodowa kadra Argentyny oraz broniąca tytułu mistrzowskiego reprezentacja narodowa Francji.

Niepodważalną postacią w kadrze Argentyny jest Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w dziejach tej dyscypliny. W drużynie Francji za najwybitniejszego uznaje się Mbappe, który wiele razy już pokazał na tych mistrzostwach, że mimo młodego wieku, czeka go jeszcze wiele triumfów. Mecz finałowy fantastycznie rozpoczął się dla reprezentacji narodowej Argentyny, która po I połowie prowadziła rezultatem 2:0, po trafieniach Angela Di Marii a także Leo Messiego. Przebieg tego spotkania mógł być jednak delikatnie szokujący, ponieważ gracze drużyny narodowej Francji totalnie nie umieli odnaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej połowie ruszyli do kontry i przyniosło to rezultaty. Dwie bramki w ciągu 2 minut zdobył Kylian Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dodatkowego czasu gry. Na prowadzenie W trakcie dodatkowego czasu gry ponownie wysunęła się kadra Argentyny i kiedy mogło się wydawać, że już jest po meczu, do akcji znowu wszedł Mbappe. Sędzia wskazał na jedenastkę, a francuski napastnik zmienił go na bramkę. Mecz zakończył się rezultatem 3 do 3. Na kibiców piłki nożnej zgromadzonych na trybunach czekały więc karne. Argentyna podczas konkursu karnych okazała się lepsza. W taki sposób Messi skompletował wszystkie tytuły, jakie miał możliwość zdobyć w ciągu swojej kariery. Kadra narodowa Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak z Mbappe w składzie bez najmniejszych wątpliwości za 4 lata znowu będzie rywalizować o puchar świata.