Technology

Bardzo ważny triumf wicemistrza polskiej ligi - naprawdę słabe spotkanie Sprataka Trnawa w 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

08.08.2022, 14:26 0 komentarzy
Bardzo ważny triumf wicemistrza polskiej ligi - naprawdę słabe spotkanie Sprataka Trnawa w 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Do tego, że drużyny piłkarskie z Polski nie osiągają triumfów na arenie międzynarodowej futbolowi fani z Polski zdążyli się już przyzwyczaić. Dobitnym tego przykładem może być przykładowo to, że najlepszym triumfem ostatniej dekady jest to, że 6 lat temu Legia Warszawa wywalczyła awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wówczas co prawda nie dało się zapewnić sobie awansu do fazy pucharowej, lecz przygoda mistrza polskich rozrywek z Ligą Mistrzów w tamtym sezonie była bardzo emocjonująca. Z pewnością epizodu z Ligą Mistrzów ekipy Lecha z Poznania, który wygrał mistrzostwo PKO Ekstraklasy w minionym sezonie nie da się tak nazwać. Ekipa mistrza PKO Ekstraklasy już w pierwszej rundzie kwalifikacji została wyrzucona z batalii o Puchar Europy. Właśnie dlatego musi walczyć na najmniej prestiżowym poziomie zmagań klubowych czyli Europa Conference League.

Futbolowi kibice z naszego kraju gigantyczne oczekiwania pokładają ekipie wicemistrza Ekstraklasy i nie podlega to wątpliwości. Naprawdę świetnie od pierwszego meczu zmagań eliminacyjnych prezentuje się zespół trenowany przez trenera Papszuna. Gra Rakowa Częstochowa wygląda przyjemnie dla kibica i można dostrzec, iż został tam wdrożony konkretny pomysł. W tym przypadku trzeba również pochwalić zarząd tego klubu, który dobrze się dogaduje z trenerem. Dzięki temu w Częstochowie utworzony został kolektyw, który jest w stanie toczyć boje o sukcesy w europejskich rozgrywkach. Kibice piłkarscy z Polski choćby dlatego mają nadzieję na to, iż Raków Częstochowy da radę awansować do Ligi Konferencji, ale także zdobędzie mistrzostwo ligi. Naprawdę blisko ten cel był w minionym sezonie, jednak podczas ostatnich spotkań zabrakło już drużynie wicemistrza PKO Ekstraklasy sił. W ostatni czwartek ekipa Rakowa Częstochowa rozgrywała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Sporo ekspertów od piłki nożnej wychodziło z założenia, iż wicemistrz PKO Ekstraklasy powinien bez większego problemu sobie poradzić z przeciwnikiem. W końcowym rozrachunku po dwóch trafieniach Lopeza wicemistrz polskich rozgrywek triumfował wynikiem 2 do 0. To zwycięstwo znacząco przybliżył ich do dostania się do 4 rudny kwalifikacji Ligi Konferencji.

Zostaw komentarz