Wielkimi krokami zbliża się dzień premiery najnowszego PS5

22.09.2020, 08:33 0 komentarzy
Wielkimi krokami zbliża się dzień premiery najnowszego PS5

Jeszcze w 2019 roku zapowiedziano, iż w aktualnym roku japońska marka Sony przedstawi nam swoją najmłodszą produkcję, czyli PlayStation5. Co prawda na rynku w dalszym ciągu ceniona okazuje się ostatnia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nią miało być słabsze. Jednakże Sony zdecydowało się na zaprojektowanie konsoli do gier nowej generacji, przez co klienci niecierpliwie jej oczekują.

Najświeższe zastosowania technologiczne w konsoli PS5

Japońska marka Sony kilka razy już udowadniała, iż okazuje się nowatorem wśród innych firm tego typu oraz może zadziwić fanów. Poprzednia konsola, PS4, ustanowiła bardzo wysoką poprzeczkę innym firmom na rynku - to wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, której nigdy nie zaprezentowała żadna inna firma. Naprawdę czułe pady, gierki najnowszej generacji, efekty graficzne - gracze bez wątpienia umieli docenić te wspomniane atrakcje i przez to na chwilę obecną PlayStation 4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Aczkolwiek z początku pojawiły się różne kłopoty - Sony zamierzało przekroczyć wszystkie technologiczne granice (co finalnie wyszło), jednakże sama premiera i wcześniejsze zaprezentowanie PlayStation4 wzbudziły mieszane emocje. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do nowatorskiej konsoli PS3, niekoniecznie odpowiadały chociażby kontrolery, bo na początku wydawały się naprawdę niewygodne przy grze. Faktycznie DualShocki miały zasadniczo alternatywny wygląd, lecz kłopotem się okazała inicjalna wersja konsoli PlayStation 4. PS4 przegrzewała się, urządzenie było w stanie też samo wyłączać się.

Rzecz jasna po uwagach klientów oraz poprawach wdrażanych na bieżąco, się okazało, że mimo wszystko marka Sony idzie w niezłą stronę, a stworzona konsola otrzymała miano legendarnej. Jednakże nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele fanów wspomina niesamowicie ciepło.

PlayStation5 - jak wypadnie na tle konkurencji?

Na pewno każdy gracz i fan technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się najnowszej konsoli. Firma Sony potwierdziła, że gry znane z PS4 ruszą na najnowszej konsoli (lecz nie podziała na odwrót, co licznym ludziom się nie podoba). Pojawiły się już pierwsze wiadomości o problemach z zamówieniami przedpremierowymi - ponoć firma Sony nie może się wyrobić z produkcją, choć nie wiadomo, czy nie są to aby tylko złośliwe plotki. W necie ukazują się się kolejne wiadomości też o tym, że konsola PS5 posiada teoretycznie kłopoty z jakością obrazu 4k. Jednakże i tutaj nie wiadomo, jak jest w rzeczywistości. Wszystkiego dowiemy się w momencie premiery, to jest dziewiętnastego listopada roku 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz