Pol'and'Rock Festival 2018

02.09.2018, 13:54 0 komentarzy
Pol'and'Rock Festival 2018

Pierwszy raz jeden z najpopularniejszych i największych festiwali w naszym kraju, odbywał się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i co roku przyciąga liczne rzesze fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ nie tylko coraz większe zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się liczba występów zagranicznych artystów oraz ilość ludzi zainteresowanych festiwalem. Od wielu lat liczba fanów "woodstocku" waha się między 300 a 750 tysięcy. Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, wyczuwalnym na nim, klimatem i atmosferą wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji lub pogłębić wiedzę z wielu dziedzin nauk.

Jednego można być pewnym – warto przeżyć choć raz niesamowite chwile wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje ogromna szansa, że doświadczając tych emocji, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Zostaw komentarz