Niedługo wybory prezydenta w Stanach

15.09.2020, 08:53 0 komentarzy
Niedługo wybory prezydenta w Stanach

W roku bieżącym USA wybierze przyszłego przedstawiciela państwa. W tym momencie urząd ten obejmuje Donald Trump i jak najbardziej ubiega się on o reelekcję. Aczkolwiek inni kandydaci nie śpią i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem mamy możliwość zapoznać się z badaniami. Jak rozwija się sytuacja na chwilę obecną? Szanse którego kandydata będą największe? W porównaniu z 2016 rokiem, najpoważniejszy rywal Trumpa ma znacznie lepsze wyniki.

Przedstawiciel Demokratów, Joe Biden, posiada ponad 7 procent wyższości nad obecnym prezydentem Stanów. Jednakże komitet wyborczy Donalda Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, by aktualne sondy oddawały realny wynik wyborów. W ostatnim głosowaniu sytuacja była naprawdę podobna - Hillary Clinton w ostatnim głosowaniu także wyszła na prowadzenie, aczkolwiek ta wyższość nie okazała się aż tak doskonała. Było to zaledwie 2,3 procenta. Pomimo iż Hillary Clinton miała przewagę a także otrzymała większą liczbę głosów, biorąc pod uwagę całe USA, przegrała starcie z aktualnym prezydentem.

Co ciekawe, w Ameryce nie decyduje o ilość pojedynczych głosów nie stanowi o wygranej. Stanowiący okazuje się być wybór elektorów - w każdym stanie określona jest ich liczba i jest uzależniona ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Teraz konkuruje ze sobą głównie kilka stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania.

W każdym wymienionym stanie sondaże miedzy sobą się różnią. W niektórych stanach przoduje obecny prezydent, innym razem Biden. Sytuacja więc nie jest łatwa do przewidzenia. Wszystko zdecydowanie zależeć będzie od ogólnych postaw w wybranej części Ameryki - zdarza się, iż obywatele reprezentują podejście w znacznej mierze republikańskie, a niekiedy okazują się to demokratyczne podejście. Aczkolwiek nawet w miejscach przede wszystkim republikańskich w ostatnim czasie zaszły spore modyfikacje. Wszystko za sprawą nowych mieszkańców, którzy posiadają liberalne poglądy, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie domy. Podobne podpisy być może będą miały duży wpływ na powołanie kolejnego prezydenta.

A w jaki sposób wyglądać będą wybory w czasie pandemii? Przez epidemię głosowanie będzie trochę dłuższe, gdyż zaczną się już we wrześniu. Zdecydowana ilość Amerykanów ma zamiar głosować korespondencyjną metodą.

Pozostaje zatem czekać na rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę zeszłe wybory, nic nie może być pewne a kierowanie się publiczną opinią okazać się może błędne.

Tagi:

Zostaw komentarz