Technology

Eintracht z Frankurtu będzie walczyć w kolejnym sezonie w Champions League!

21.05.2022, 10:36 0 komentarzy

Warto podkreślić, iż rozgrywki Europa League były naprawdę pasjonujące w sezonie 21/22. Otrzymaliśmy możliwość śledzić wiele emocjonujących pojedynków i ciężko było określić faworyta do końcowej wygranej. Na pewno dużym zaskoczeniem był fakt, iż w fazie pucharowej zmagań Ligi Europy grała Duma Katalonii, która wyeliminowana została z Pucharu Europy. Gracze FC Barcelony początek nowego sezonu mieli słaby, jednakże na wiosnę prezentowali się o niebo lepiej. Sporo specjalistów od piłki nożnej twierdziło, że głównym pretendentem do zwycięstwa w tych rozgrywkach jest właśnie Barcelona. Kiedy do Hiszpanii przyjechał Eintracht z Frankfurtu To wszystko zmieniło się. Gracze Barcy byli naprawdę zdziwieni i ponieśli porażkę z niemiecką drużyną 2:3. I od tej chwili rozpoczęła się niezwykła gra piłkarzy Eintrachtu Frankfurt.

Drużyna z Niemiec dała radę awansować do finałowego starcia zmagań w Ligi Europejskiej, gdzie ekipa Rangers FC z Glasgow była ich oponentem. W tej edycji Europa League fantastycznie spisywała się również szkocka drużyna i z całą pewnością był to właściwy przeciwnik dla Eintrachtu z Frankfurtu. Naprawdę mnóstwo wielbicielu futbolu przyjechało na wielki finał Ligi Europy, który odbywał się w Sewilli. Na stadionie właśnie na skutek tego otrzymaliśmy szansę, żeby podziwiać prawdziwe święto piłkarskie. Należy mieć świadomość tego, że to starcie było naprawdę równe. Jednak zawodnicy Rangers z Glasgow zdecydowanie lepiej w nie weszli i dali radę objąć prowadzenie 1 do 0. Jednak piłkarze niemieckiego zespołu nie planowali się poddawać i parę minut później odpowiedzieli golem wyrównującym. Do ostatnich momentów batalii finałowej nie nie mieliśmy okazji oglądać już bramek, i dlatego sędzia zarządził dodatkowe 30 minut gry. Karne miały rozstrzygnąć o zwycięzcy Europa League, ponieważ podczas dogrywki także nie padła decydująca bramka. Niemiecki Eintracht okazał się lepszą ekipą podczas konkursu jedenastek i triumfował rezultatem 3:2. To bez wątpienia była fenomenalna sytuacja dla sporego grona fanów niemieckiej drużyny.